ŞİMDİ ARAYIN

Adres

İple Yüz Germe

-Yüzümü şöyle iki yandan tutup çekince çok güzel oluyorum, yok mu bunun bir yöntemi?

-Var tabii ki

-Yüz germe ameliyatı var biliyorum da ameliyat olmam, korkarım.

-Ameliyat demedim zaten, iple yüz germe diye bir operasyon var. Ameliyatsız, epey basit bir uygulama. Üstelik etkileri de 2 yıla kadar sürüyor!

Bodrum Göz Altı Estetiği

Bodrum'da iple yüz germe fiyatı öğrenmek ve iple yüz germe hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İple Yüz Germe Nedir?

İple yüze germe, estetik alanında gelinen son noktalardan biri. Bugüne kadar ameliyatla yapılan pek çok uygulama, artık ameliyatsız, basit yöntemlerle çözülebilir oldu. Bu durum da güzellik ve estetiği hem herkes için ulaşılabilir bir hale getirdi hem de ameliyatın getirdiği pek çok külfeti bertaraf etmiş oldu.İple yüz germe de estetik alanının yüz güldüren işlemleri arasında gittikçe popülerleşen bir uygulama.

Bodrum'da Göz Altı Estetiği & Fiyatı

Bodrum'da Göz Altı Estetiği yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0532 652 82 75 numaralı telefondan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

İple Yüz Germede Kullanılan İpler

İple yüz germede kullanılan farklı ip türleri mevcut. Bunların kalıcılığı ve muhteviyatı farklılık gösterebiliyor. Kimisi hafif ölçekli sarkmalarda kullanılırken, kimi ip türleri daha kalın ve ağır derili, deformasyon yükü fazla olan cilt tiplerinde tercih ediliyor.

Fransız Askısı Yöntemi

Kalıcı iple yapılan germe işlemlerine Fransız askısı da deniyor, bu tip uygulamada kullanılan iplere Threadlift Sutur adı veriliyor.

Neden İple Yüz Germe Tercih Ediliyor?

Yüzdeki sarkmaların ve yaşlılık belirtilerinin herkes için değişen farklı nedenleri olabiliyor. İlerleyen yaş zaten kaçınılmaz olarak ciltte belli oranda bir sarkma ve yorgunluk yaratırken, yaşam şeklimiz, stres kaynaklarımız, alışkanlıklarımız da cildimizin gençliğini olumlu veya olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Nasıl ve nerede kullanılıyor bu ipler?

Yüzde ve vücutta farklı bölgelerde farklı yöntemlerle kullanılan iple germe tekniği, yüzde kaşları kaldırmak, orta yüz hattını gençleştirmek, çene ve boyun bölgesini belirgin hale getirmek için kullanılıyor. Elmacık kemiklerin daha çıkık, burun ve dudak çevresinin daha gergin ve canlı; çene hattının çok daha keskin bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.

Ameliyatla yapılan yüz germe operasyonundan farklı olarak, kalıcı iple yapılan germe işlemleri, yan etkilerin çok daha az, yara izinin olmadığı, iyileşme süresinin çok çok kısa olduğu alternatif bir yöntem olarak öne çıkıyor.

Lokal anestezi ile gerçekleşen işlem, yüzde hangi bölgelere uygulanacağına göre değişirken ortalama yarım saat ile bir saat arasında değişen bir süre içinde tamamlanabiliyor. Geçici iplerle yapılan germe işlemlerinde herhangi bir kesi olmadan, yüzün belirlenen bölgelerinden kanüllerle cilt altına yerleştirilen ipler, Fransız askısı dediğimiz yöntemde, saçlı bölgeden girilerek cilt altına yerleştiriliyor. Kalıcı ip uygulandığında durumlarda iyileşme süresi bir miktar daha uzayabilirken her iki işlemde de bir iki gün içinde sosyal yaşama dönmek mümkün. Ufak tefek kızarıklıklar, geçici ödem oluşması işlem sonrası gözlenebilen hafif ölçekli yan etkiler arasında sıralanabiliyor.

İple Yüz Germe Sonrası

İple yüz germe işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususları da belirtmekte fayda var… Uygulama sonrası doktorunuzun belirteceği süre zarfında suyla temastan kaçınmak, belirli bir süre sauna, solaryum, havuz gibi enfeksiyon risklerini artıracak aktivitelere ara vermek, ağır spor yapmamak gerekiyor. Ayrıca iplerin yüze tutulumunu sağlamak ve istenen sonuçlara erişmek için belirli bir süre yüz üstü veya yan yatmamak önerilir. Ağzımızı zorlayacak derecede açmak, diş hekimine gitmek, hamburger, elma gibi çene kaslarımızı zorlayacak büyüklükte besinler tüketmek, iplerin tutulum kapasitesini olumsuz etkileyebilir.

İple Yüz Germe Etkileri

İple yüz germe işlemi hem ipin yarattığı lifting etkisiyle hem de işlemin ciltteki kollajen ve elastin kabiliyetini artırması sebebiyle çift yönlü etki gösterir. İple yüz germe işleminden sonra cilt kendini doğal olarak yenilemeye, canlandırmaya başlar. Orta yüz hattında gerilme sağlanır, elmacık kemikleri daha belirgin hale gelir. Yüzümüzün üst kısmında gergin, dinlenmiş, canlı bir ifade oluşur. Çene hattı ve burun dudak çevresi de çok daha belirgin, keskin ve parlak bir görünüme kavuşur.

Bodrum İple Yüz Germe Tavsiye

Bodrum’da yüz yapınıza uygun iple yüz germe estetiği hakkında tavsiye almak, doğal görünümü koruyacak estetik uygulamalar yaptırmak, fiyat öğrenmek ya da iple yüz germe ve destekleyici uygulamalar hakkında bilgi edinmek için 0532 652 82 75 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için bize yazabilirsiniz!

MAİL GÖNDER

Dudak dolgusunda daha canlı, dolgun ve dengeli bir görünüm elde etmeyi amaçlanır.

Mezoterapi, PRP ve lazerle leke tedavisi ile farklı cilt problemlerine uygun çözümler.

Fokuslu ultrason, doğrudan cilt altındaki dokuya ulaşır ve hedeflenen bölgelerde kollajen üretimini artırır.

Burun dolgusunun en önemli avantajı ameliyat sonrası uzun süren iyileşme sürecini ortadan kaldırıyor olması

Botoks genç, dinlenmiş ve dingin görünmek isteyen kişilerin sıklıkla başvurdukları bir gençleşme tekniğidir.

Kişiye ve sorunun kaynağına göre değişen mezoterapi, peeling, medikal cilt bakımı gibi farklı tedavi türleri mevcut.

Sorularınızı İletin