ŞİMDİ ARAYIN

Adres

Cilt Leke Tedavisi

-Hangi kapatıcıyı kullanıyorsun? Yüzündeki lekeler hiç belli olmuyor.

-Kapatıcı kullanmayı bıraktım nihayet! Leke tedavisi gördüm, neredeyse çoğu kayboldu.

-Güneş lekesini de çıkarır mı? Ben de yaptırabilir miyim acaba?

-Farklı tedavi türleri var, pek çok leke türüne çözüm olabiliyor. Uzman bir doktorla görüşmelisin.

Bodrum Cilt Leke Tedavisi

Bodrum'da cilt leke tedavisi fiyatı öğrenmek ve cilt lekelerinin tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Farklı Cilt Lekelerine Farklı Çözümler

Cilt lekelerinin pek çok farklı türü olduğu gibi, tedavi yöntemlerinin de farklı çeşitlerinden söz etmek mümkün. Güneş lekeleri, doğum lekeleri, gül hastalığı olarak bilinen rozasea, kırmızı yüz, pigmentasyon veya yaşlılık lekeleri gibi cilt lekelerinin kaynağı ve sonuçları değişiklik gösteren türleri var. Ve elbette kimse bu lekelerden memnun değil. Çünkü hepimiz pürüzsüz, canlı, renk dengesi düzgün bir cilde sahip olmak isteriz. Neyse ki ilerleyen teknoloji ve her gün gelişen yeni yöntemlerle çoğuna çözüm bulabilir olduk.

Bodrum'da Cilt Leke Tedavisi & Fiyatı

Bodrum'da Cilt Leke Tedavisi yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0532 652 82 75 numaralı telefondan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Cilt Lekelerinin Oluşmasının Önüne Geçmek Mümkün mü?

Peki bu lekeleri baştan önlemenin bir yolu var mı? Cildimizi lekelenmeden nasıl koruyabiliriz? Bu arayışın da farklı yanıtları var. Ancak bazı durumlarda ne yaparsak yapalım lekelerin oluşumunu engelleyemeyebiliyoruz. Çünkü bazı leke türleri doğuştan getirdiğimiz lekeler, bazıları ise geçirdiğim hastalıkların neticesinde ortaya çıkan lekeler olabiliyor. Bunların dışında güneş lekeleri gibi yaşamsal faktörlerden kaynaklanan lekeleri ise önleyebilmek belli nispette mümkün. Güneş koruyucu kremler, lekelenmenin önüne geçebilmek için en önemli araçlarımızdan biri. Özellikle yaz aylarında yanımızdan ayırmamamız gereken bir ihtiyaç. Güneş lekeleri sadece yaz aylarında beliren bir sorun da değil, kışın da düzenli olarak güneş kremlerini kullanmak, hem güneşin yaşlandırıcı etkilerinden korunmak, hem de olası lekelerin önüne geçmek için ihmal edilmemeli.

Ayrıca hamilelik, lohusa dönemi veya herhangi bir hormonal değişikliğin yaşandığı özel dönemlerde güneş kremlerini her zamankinden daha fazla kullanmakta fayda var. Çünkü cilt lekeleri vücudumuzdaki melanin pigmentlerinin cildin belli bir bölgesinde toplanmasıyla oluşur. Bu pigmentlerin çoğalımı da hormonlarımızda çok yakından ilişkilidir. Bu nedenle hormon dengemizin değiştiği dönemsel zamanlarda, cilt lekelenmelerine rastlamamız çok daha olası. Bunun yanında yüzümüzde sivilce, akne veya yara oluşumunun aktif olduğu dönemlerde, yine bu bölgelere güneş maruz bırakmamak da önemli.

Farklı cilt leke tedavisi yöntemleri ile bir çok farklı cilt lekesine karşı başarı elde edilebiliyor.

Cilt Lekelerinin Sebepleri

  • Genetik yatkınlık
  • Hamilelik
  • Enfeksiyonal hastalıklar
  • Hormon değişimleri, hormonal rahatsızlıklar
  • Güneş ışığına fazla maruz kalma
  • İlerleyen yaşla birlikte değişen hormon ve cilt dengesi ciltteki lekelenmelerin kaynağı olabilir.

Cilt Lekelerin Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Leke tedavisi için belli başlı üç yöntemden söz edebiliriz.

  • Mezoterapi
  • PRP
  • Lazerle leke tedavisi

Her bir yöntemin farklı tercih alanları ve artıları vardır. Doktorunuzun belirleyeceği yöntem veya yöntemlerle tamamlayıcı bir yol izlemek de mümkün.

Mezoterapi ile Leke Tedavisi

Mezoterapi ile leke tedavisinde temel prensip, cilde gereksinimi olan vitaminleri vererek cildin canlanmasını ve ideal dengesine kavuşmasını amaçlar niteliktedir. Cildin altın ince iğnelerle leke açıcılar ve antioksidanlar enjekte edilirken, yanı sıra doktorunuzun uygun göreceği, cildinizin ihtiyacı olan mineral ve vitaminler de eklenir. Çok yoğun cilt lekelerini tamamen geçiremeyecek olduğu durumlarda mezoterapinin yanına ek olarak diğer yöntemler de eklenebilir.

PRP ile Leke Tedavisi

PRP ile leke tedavisinde, kişiden kan alınarak süreç başlar. Alınan kan trombosit plazma yönünden zenginleştirilerek kişiye tekrar enjekte edilir. Trombosit plazma, ciltte iyileşme, canlanma ve kendini yenileme süreci başlatır. Böylece lekelerin giderilmesine yardımcı olur.

Lazerle Leke Tedavisi

Bu iki yönteme ek olarak geliştirilmiş lazerle leke tedavisi ise çok etkin sonuçlara imkan veren, farklı türleriyle zenginleştirilmiş bir yöntemdir. Bu türler ya cilt altındaki renk pigmentlerini uyararak çalışır ya da cilt yüzeyinde kontrollü bir soyulma yaratarak ciltte yenilenmeyi hedefleyerek uygulanır.

Tüm bu yöntemler, kişinin yaşı, cilt yapısı, yaşam şekli ve tedaviye gösterdiği özeni ile etki süreleri ve sonuçlarında farklılık gösterebilir.

Bodrum Cilt Leke Tedavisi Tavsiye

Bodrum’da cilt yapınıza ve lekelerinize uygun cilt leke tedavisi hakkında tavsiye almak, doğal görünümü koruyacak estetik uygulamalar yaptırmak, cilt leke tedavisi ön muayenesi almak ve böylece leke tedavisi ve cildi canlandırıcı uygulamalar hakkında bilgi edinmek için 0532 652 82 75 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için bize yazabilirsiniz!

MAİL GÖNDER

Dudak dolgusunda daha canlı, dolgun ve dengeli bir görünüm elde etmeyi amaçlanır.

Mezoterapi, PRP ve lazerle leke tedavisi ile farklı cilt problemlerine uygun çözümler.

Fokuslu ultrason, doğrudan cilt altındaki dokuya ulaşır ve hedeflenen bölgelerde kollajen üretimini artırır.

Burun dolgusunun en önemli avantajı ameliyat sonrası uzun süren iyileşme sürecini ortadan kaldırıyor olması

Botoks genç, dinlenmiş ve dingin görünmek isteyen kişilerin sıklıkla başvurdukları bir gençleşme tekniğidir.

Kişiye ve sorunun kaynağına göre değişen mezoterapi, peeling, medikal cilt bakımı gibi farklı tedavi türleri mevcut.

Sorularınızı İletin