ŞİMDİ ARAYIN

Adres

Çene Dolgusu

-Çene dolgusu diye bir şey duydun mu?

-Duydum tabii, hatta yaptırdım!

-Ciddi misin? Şimdi sen söyleyince fark ettim, ben de bi’ güzellik geldi sana diye düşünüyordum!

-Yıllardır fotoğraflarımda kendimi görünce çenemin geride olmasından yakınıyordum. Sonuçlardan çok memnun kaldım. Haydi gel bir selfie çekelim!

Çene Dolgusu

Bodrum'da çene dolgusu fiyatı veya çene dolgusu hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, çene hattı estetiği dediğimiz jawline uygulamasının bir parçası. Çenede doğuştan var olan çöküklükler, çene geriliği veya asimetri, gıdı problemi gibi çene bölgesinde yer alan hacimsel boşluklara dayalı sorunları gidermek için geliştirilmiş bir uygulama. Ancak gıdının çok belirgin olduğu durumlarda, sadece çene dolgusu tek başına yeterli gelmeyip, liposuction ve/veya ip askı gibi diğer uygulamalarla birlikte de kullanılabiliyor. Ancak gıdı probleminin veya sarkmasının çok belirgin olmadığı durumlarda çeneyi biraz doldurup öne çekerek gıdının daha az hissedilir olmasını sağlayabiliyor.

Çene dolgusunda da diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi hyalüronik asit bazlı bir malzeme kullanılıyor. Ancak hyalüronik asit, vücudun her bölgesi için ayrı bir forma getirilerek uygulanabilen bir malzeme. Yine çene dolgusunda da bu bölgenin dokusuna uygun hale getirilmiş hyalüronik asit kullanılıyor. Çene dolgusu, yüzün çene bölgesi ve çevresindeki boşlukları doldurarak yüze daha simetrik ve altın orana yaklaştırılmış bir form kazandırmayı amaçlıyor.

Çene dolgusuyla, ideal çene formunda olduğu gibi çenenin belli oranlarda çıkık ve belirgin olduğu, çene hattının keskin ve hissedilir biçime eriştiği bir görünüm elde edilebiliyor.

Bodrum'da Çene Dolgusu & Fiyatı

Bodrum'da Çene Dolgusu yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0532 652 82 75 numaralı telefondan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Kullanılan Dolgu Malzemeleri

Bazı durumlarda, doktorun veya hastanın tercih ve görüşlerine göre hyalüronik asit yerine yağ dokusu veya kök hücre kullanılarak da dolgu işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu durumlarda işlemin süresi ve işleyiş aşamaları bazı farklılıklara sahip.

  • Yağ dolgusu tercih edilirse, kişinin uygun görülen bölgelerinden liposuction yöntemi ile yağ alınıyor. Bu doku, dolgu içeriğine uygun forma getirilmek üzere işleniyor ve sonrasında yüze enjekte ediliyor. Yağ dokusunun belirli oranda erimesi söz konusu olduğu için, çene dolgusunda içerik malzeme olarak tercih edildiği takdirde genellikle işlemin birkaç kez tekrar edilmesi, sonuçların daha etkin olması için öneriliyor.

  • Kök hücre dolgusunda ise yine kişiden alınan dokular, kök hücre açısından zenginleştirilmiş bir forma ulaşması için belirli bir süre bekletiliyor. Bu içerik hazır hale geldikten sonra çene dolgusu için kullanılabiliyor.

Çene Dolgusunun Kalıcığı

Her üç yöntemde de sonuçlar, olabildiğince doğal olurken etki süreleri kullanılan içeriğe göre değişiklik gösterebiliyor. Hyalüronik asitin tercih edildiği dolgu uygulamalarının kalıcılığı altı ay ile bir yıl arasında değişebiliyorken, diğer iki uygulamanın etkileri daha uzun sürüyor. Yağ dokusu dolgusunda bu süre üç yıla kadar uzuyor, kök hücrede ise dolgunun kalıcılığı beş yılı bulabiliyor.

Çene Dolgusu Sonrası

Hyalüronik asit bazlı içeriğin etki süresi diğer uygulamalara oranla kısa olsa da işlemin konforu, hızı ve iyileşme süresi gibi noktalarda öne geçen avantajlar sağlıyor. Hyalüronik asitli içerikle dolgu yapıldığında kişi aynı gün içinde gündelik yaşamına dönebiliyor ve işlem öncesinde de herhangi bir prosedür için beklemesi gerekmiyor. Yağ dokusu ve kök hücre dolgusunda ise iyileşme süresi birkaç günü veya bir haftayı bulabiliyor.

Bodrum Çene Dolgusu Tavsiye

Bodrum’da çene yapınıza uygun çene estetiği hakkında tavsiye almak, doğal görünümünü koruyacak çene dolgusu yaptırmak, fiyat öğrenmek ya da çene dolgusu ve destekleyici uygulamalar hakkında bilgi edinmek için 0532 652 82 75 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için bize yazabilirsiniz!

MAİL GÖNDER

Dudak dolgusunda daha canlı, dolgun ve dengeli bir görünüm elde etmeyi amaçlanır.

Mezoterapi, PRP ve lazerle leke tedavisi ile farklı cilt problemlerine uygun çözümler.

Fokuslu ultrason, doğrudan cilt altındaki dokuya ulaşır ve hedeflenen bölgelerde kollajen üretimini artırır.

Burun dolgusunun en önemli avantajı ameliyat sonrası uzun süren iyileşme sürecini ortadan kaldırıyor olması

Botoks genç, dinlenmiş ve dingin görünmek isteyen kişilerin sıklıkla başvurdukları bir gençleşme tekniğidir.

Kişiye ve sorunun kaynağına göre değişen mezoterapi, peeling, medikal cilt bakımı gibi farklı tedavi türleri mevcut.

Sorularınızı İletin